CRF1000L Africa Twin

Honda CRF1000L Africa Twin

CRF1000L AFRICA TWIN JAZDITE ĎALEJ

Honda CRF1000L Africa Twin

ANI DUNY VÁS
NEZASTAVIA

Honda CRF1000L Africa Twin

2019 AFRICA TWIN

S dobrodružstvom v krvi

Model CRF1000L Africa Twin pomenovaný podľa víťazného stroja na pretekoch rely Dakar s označením NXR750 nie je určený len na cesty a výlety do náročného terénu. Je to výborný motocykel aj na každodenné jazdenie.

VOLANIE DIVOČINY

Pripravte sa na mimoriadny zvuk.

Motocykel Africa Twin je skvelým spoločníkom do mesta aj do prírody. Jeho elektronické ovládanie plynu prichádza s 3 režimami jazdy a pri modeloch DCT je navyše k dispozícii ešte režim G pre jazdu v teréne. Motocykel je ďalej vybavený celým radom ďalších inovatívnych prvkov a nových súčastí motora, vďaka ktorým sa dostanete ďalej, ako kedykoľvek predtým. Výkonný motocykel CRF1000L je vždy pripravený vyraziť s vami na cesty.

Honda CRF1000L Africa Twin

CHOĎTE VLASTNOU CESTOU

Koniec cesty vás nezastaví.

Neexistuje prekážka, ktorá by dokázala zastaviť motocykel CRF1000L Africa Twin, rovnako ako neexistuje prekážka, ktorá by dokázala zastaviť vás. Vydajte sa spoločne mestom, odreagujte sa víkendovou jazdou alebo si vychutnajte dovolenku na cestách, kde, samozrejme, nebudú chýbať ani terénne úseky. Nech už sa rozhodnete pre čokoľvek, schopnosti tohto motocykla vás dokážu dostať kamkoľvek. Ako ďaleko chcete zájsť, záleží iba na vás.

Honda CRF1000L Africa Twin
Honda CRF1000L Africa Twin
Vyberte si režim, ktorý chcete využívať počas výletu a dvojspojková prevodovka (DCT) sa postará o zvyšok. Stačí uchopiť riadidlá a dobrodružstvo sa môže začať.

DOSTANETE SA VŠADE

Vďaka 3 režimom jazdy sú prístupné všetky cesty.

Všetko potrebné máte na dosah ruky – stačí si len vybrať vlastnosti jazdy, ktoré vyhovujú vašej nálade, schopnostiam a podmienkam na ceste.

Režimy jazdy
K dispozícii sú tri kombinácie nastavenia: TOUR využíva najvyšší dostupný výkon a poskytuje brzdenie motora (EB) v rámci stredného rozsahu a v kombinácii s najvyššou úrovňou systému kontroly trakcie HSTC. Režim URBAN využíva strednú úroveň dostupného výkonu v kombinácii s rovnakými nastaveniami systémov HSTC a EB, ako pri režime TOUR:

Osobné nastavenia
Štvrtý režim – USER – ponúka jazdcovi možnosť nastavenia a uloženia preferovanej kombinácie úrovní využívania dostupného výkonu a systémov EB a HSTC. Ak chcete v prípade modelov DCT dosiahnuť najlepší terénny výkon, stlačte tlačidlo G. Možno ho použiť v kombinácii s každým režimom jazdy, pričom upravuje ovládanie spojky tým, že poskytuje priamejšie prenášanie pohonu prostredníctvom dvojspojkovej prevodovky.

Rozsah vlastností jazdy
Štandardný manuálny režim umožňuje preraďovanie rýchlostí pomocou prepínača na ľavej časti riadidiel Režim D ponúka dokonalú rovnováhu medzi ekonomickou a pohodlnou jazdou, zatiaľ čo režim S poskytuje tri rôzne – športovejšie – vzory radenia.

Dvojspojková prevodovka
Ako už naznačuje jej názov, nachádzajú sa v nej dve spojky, nezávisle ovládané ich vlastným elektrohydraulickým okruhom. Jedna spojka je určená na naštartovanie a pre 1., 3. a 5. prevodový stupeň a druhá spojka je určená pre 2., 4. a 6. prevodový stupeň, takže keď je zvolený prevodový stupeň, tak sa jednotlivé spojky prepínajú medzi sebou. Preraďovanie je hladké, rýchle a eliminuje rázy pri radení, pričom zachováva stabilitu motocykla – ako pri preraďovaní na vyšší stupeň, tak aj pri preraďovaní na nižší stupeň rozsahu prevodovky.

Manuálna prevodovka
Súčasťou radu CRF1000L je aj model s robustnou 6-stupňovou prevodovkou pre tých, ktorí radi držia obidve ruky vždy na riadidlách. Na okamžité radenie využíva rovnakú konštrukciu radiacej vačky ako model CRF450R a spolieha na ľahkú hliníkovú antihoppingovú klznú spojku. Ako voliteľné príslušenstvo je na oboch prevodovkách k dispozícii systém rýchleho radenia Quickshifter.

Honda CRF1000L Africa Twin
Pri modeloch DCT možno režimy jazdy meniť jednoduchým stlačením tlačidla.
Honda CRF1000L Africa Twin
Dvojspojková prevodovka v kombinácii so systémom HSTC zaisťuje vďaka automatickej regulácii optimálnu trakciu a kontrolu v svahu.
Honda CRF1000L Africa Twin

DVOJČA DO KAŽDÉHO TERÉNU

Správna rovnováha pre dobrodružstvá na ceste aj v teréne.

Nový motor modelu CRF1000L s objemom 998 cm3 má ľahší vyvažovací hriadeľ a prepracovaný systém nasávania a výfuku, vďaka čomu ponúka lepší krútiaci moment v strednom rozsahu. Táto kombinácia poskytuje horlivú a energickú odozvu – na požiadanie. Spolu s balíkom na kontrolu riadenia motora dáva tento stroj jazdcovi pocit istoty počas jazdy na všetkých druhoch terénu, v meste, na vidieku alebo v púšti.

Ľahký a kompaktný
Nové rozmery motora prispievajú nielen k zvýšenej svetlej výške, ale aj k pohodliu jazdca. Drží ho 6 držadiel, ktoré udržiavajú minimálnu hodnotu vibrácií. Podvozok – dvojitý polokolískový rám z ocele – sa vyznačuje pevnosťou a vynikajúcou všestrannosťou, ktorá ponúka skvelé jazdné vlastnosti – či už pri rýchlej jazde na diaľnici, alebo terénnej jazde po náročných povrchoch.

Strhujúci výkon
Kombinuje v sebe maximálny výkon 70 kW pri 7 500 ot./min a krútiaci moment 99 Nm pri 6 000 ot./min, vďaka čomu získate veľkorysé silné zrýchlenie, keď ho práve potrebujete.

Nahor a nadol
Dvojspojková prevodovka uľahčuje výjazd do kopca aj jazdu z kopca. Má chytrý spôsob detekcie naklonenej plochy. Čím je uhol strmší, tým viac sa nastaví tak, aby vám poskytla najlepšiu možnú trakciu a ovládateľnosť.

Ľahký a účinný
Vďaka kombinácii štíhlej palivovej nádrže s objemom 18,8 litra a hospodárneho motora môže dojazd (v závislosti od jazdných podmienok) dosiahnuť až 400 km. Ďalšie zníženie hmotnosti o 2,3 kg sa dosiahlo použitím lítium-iónového akumulátora. Ďalším prínosom je dlhšia životnosť akumulátora a oveľa menšie straty energie – aj keď nejakú dobu stojí na mieste.

Honda CRF1000L Africa Twin

STVORENÉ NA VÍŤAZSTVO

Vyše 8 500 ubíjajúcich kilometrov plných dún, blata, citrónovej trávy a skál. Motocykel Africa Twin ich pokoril.

V roku 1981 sa Honda prvýkrát objavila na rely Paríž – Dakar – najnáročnejších terénnych motocyklových pretekoch na svete. Už o päť rokov neskôr obsadil motocykel Africa Twin prvé tri priečky a stal sa víťazom aj v nasledujúcich troch ročníkoch týchto pretekov.

Honda CRF1000L Africa Twin
Honda NXR-750 – náš originálny víťaz rely Paríž – Dakar.
Honda CRF1000L Africa Twin

Nie je to otázka toho, ako ďaleko dokáže zájsť vaša Honda. Ide len o to, ako ďaleko sa ju odvážite vziať.

Svet na vás čaká

Kam sa vyberiete? Čo urobíte?

Zrodený vo fabrike, vyvíjaný v divočine

Pre niektorých výrobcov bolo úspechom už len dokončiť vyčerpávajúcu rely Dakar. Naším cieľom ju však bolo dobyť.

Honda CRF1000L Africa Twin

Maximálna záťaž

Všetko, čo sme sa naučili vďaka náročnej rely Dakar, sme pretavili do jednotlivých modelov Africa Twin.

Model NXR750 bol zostavený tak, aby odolal jedinečným nástrahám púšte. Okrem extrémnych teplôt, ktoré sa v noci pohybujú pod nulou a na poludnie dosahujú až 50 ℃, si musel motocykel poradiť s púšťou, prašnými cestami a savanou, a to aj v prípade, ak bolo palivo znečistené.

Túto pôvodnú vytrvalosť nášho šampióna z rely Dakar sme preniesli nielen do nového modelu Africa Twin, ale aj do všetkých motocyklov z kategórie Adventure, ktoré vyrábame.

Honda CRF1000L Africa Twin
Honda CRF1000L Africa Twin

Zíďte z cesty a vydajte sa do terénu

Vaky zbalené, motorka pripravená. Hľadáte dobrodružstvo? Najlepší spôsob, ako ho nájsť, je ísť rovno za nosom.

Žite svoj sen

Vyštartujte a choďte.

Pri jazde motocyklom zažívate neopísateľný pocit slobody. Jazdci na motocykloch Honda využívajú túto slobodu na objavovanie tých najexotickejších, najvzdialenejších a najnádhernejších miest na svete, pričom sú poháňaní len dvomi kolesami a svojím vlastným snom.

Honda CRF1000L Africa Twin
Honda CRF1000L Africa Twin

Zažite svoje vlastné dobrodružstvo

Rozsiahle dobrodružné cesty alebo víkendové výlety – naša ponuka terénnych motocyklov uspokojí potreby začiatočníkov aj profesionálov.

Sedíte na motorke. Brázdite cestu s vetrom v tvári. Idete niekam, kde ste ešte neboli, aby ste videli niečo nové. Možno je to len na druhom konci mesta – alebo na úplne inom kontinente. Nech už idete kamkoľvek a nech ste ktokoľvek, Honda má pre vás ten správny motocykel z kategórie Adventure.

Honda CRF1000L Africa Twin
Honda CRF1000L Africa Twin

Vlastnosti motocykla CRF1000L Vyrazte do diaľok

Honda CRF1000L Africa Twin

Nový model motocykla Africa Twin ostáva verný predchodcom a stelesňuje duch pravého dobrodružstva. Model z roku 2015 však ťaží z najnovších a najdokonalejších inovácií spoločnosti Honda.

Honda CRF1000L Africa Twin

Vzdajte úctu minulosti vydajte sa na dobrodružstvo

Nový model motocykla Africa Twin ostáva verný svojmu dedičstvu pretekov Paríž – Dakar – je vybavený špičkovými technológiami, ktoré sme vyvíjali od jeho debutu.

Honda CRF1000L Africa Twin
Vďaka vysokej svetlej výške je motocykel Africa Twin dokonalý na jazdu v teréne.

Výkon v každom teréne

Vďaka krútiaceho momentu 98 Nm si s motocyklom Africa Twin užijete jazdu na vozovke aj rely v teréne.

Nový model Africa Twin je vybavený úplne novým štvortaktným radovým dvojvalcovým motorom s objemom 1 000 cm3. Má dostatočný výkon na to, aby ste na ňom mohli vyraziť do terénu, poskytuje dostatočné pohodlie na diaľkové trasy a disponuje svižnou agilitou na každodenné používanie.

Plynulé radenie
Štandardná manuálna verzia motocykla Africa Twin disponuje ľahkou šesťrýchlostnou manuálnou prevodovkou, v ktorej je využitý rovnaký dizajn radiacej vačky akým disponuje overený model CRF250R/450R, a je vybavený antihoppingovou spojkou. Vďaka veľkej 18,8-litrovej palivovej nádrži a špičkovej spotrebe má dojazd až 400 km. Je to dosť na to, aby ste sa dostali tam, kam ste sa chceli dostať alebo ste neočakávali, že sa dostanete.

Honda CRF1000L Africa Twin
Duniace dvojité výfukové rúry prechádzajú od spodnej po zadnú časť motocykla.
Honda CRF1000L Africa Twin
Honda CRF1000L Africa Twin
Model Africa Twin disponuje 310 mm dvojitým hydraulickým diskom vpredu a256 mm hydraulickým diskom vzadu s 21/18-palcovými prednými a zadnými vypletanými kolesami.

Dokonalá priľnavosť

Protiblokovací brzdový systém (ABS) a systém kontroly trakcie Honda Selectable Torque Control (HSTC) poskytujú novú úroveň pokročilej trakcie.

Voliteľný systém ABS modelu Africa Twin zabraňuje kĺzaniu motocykla, vďaka čomu si zachováte kontrolu pri prudkom brzdení. Ak snímače detegujú zablokovania kolesa, séria ventilov aplikuje sekvenciu pulzujúceho brzdenia, aby sa motocykel rýchlo zastavil bez straty trakcie.

Úplná kontrola
Keď systém HSTC zistí nebezpečenstvo straty trakcie zadného kolesa, plynule zníži krútiaci moment, aby sa zlepšila priľnavosť a nedochádzalo k prekĺzavaniu kolies. K dispozícii sú dve úrovne a výber režimu sa zobrazuje na displeji LCD.

Ak sa chcete skutočne odviazať, môžete jednotlivo deaktivovať systém ABS alebo HSTC jednoducho stlačením tlačidla.

Honda CRF1000L Africa Twin
Len vy a váš stroj
Deaktiváciou systému ABS získate dokonalú kontrolu nad motocyklom Africa Twin.
Honda CRF1000L Africa Twin

Ovládanie bez námahy

Motocykel Africa Twin sa môže javiť ako ťažký terénny stroj. No vďaka svojej ľahkej konštrukcii je svižný aj na cestách.

Motor motocykla Africa Twin je umiestnený v kompaktnom ľahkom oceľovom ráme a ponúka výnimočný výkon v teréne, ako aj agilitu pri každodennom používaní. Váži len 208 kg (štandardný model, čistá hmotnosť), má minimum prvkov karosérie a jeho vačkový hriadeľ je vyrobený z rovnakého ľahkého materiálu ako model Fireblade.

Prispôsobte si motocykel podľa seba
Sediac za riadidlami motocykla Africa Twin môžete nastaviť výšku sedadla v rozmedzí od 870 mm do 850 mm – pekne nízko. Prevrátené vidlice s dlhým zdvihom sú taktiež kompletne nastaviteľné, takže si motocykel môžete prispôsobiť podľa seba.

Honda CRF1000L Africa Twin
Honda CRF1000L Africa Twin

Štýlové doplnky

Model Africa Twin disponuje mnohými elegantnými malými dizajnovými prvkami, ktoré odkazujú na minulosť.

Brilantný dizajn odolá testu čas a motocykel Africa Twin nie je výnimkou. Či už sú to dvojité svetlomety s krásnym dizajnom a vynikajúcou viditeľnosťou alebo niekoľko lakov s motívom rely, Africa Twin vzdáva poctu originálu vo forme klasického štýlu, ktorý vyzerá skvele aj dnes.

Honda CRF1000L Africa Twin
Honda CRF1000L Africa Twin

Kolekcia oblečenia Adventure a príslušenstvo pre model Africa Twin PRIPRAVENÍ NA JAZDU?

Honda CRF1000L Africa Twin

ŽIJETE TERAZ

Pripravení ísť kamkoľvek

Originálne príslušenstvo a oblečenie v štýle Adventure je stvorené na každú jazdu – či už v meste alebo v teréne.

VYZBROJENÍ NA PORIADNU DIAĽKU

Oblečenie a príslušenstvo, ktoré si zaslúžia svoje meno Africa Twin.

Či už najazdíte svoje kilometre dochádzaním do práce, výletmi, alebo si doprajete dobrodružnejšie jazdy v teréne, máme pre vás všetko, čo potrebujete – od rukavíc a vyhrievaných rukovätí až po horné a bočné kufre.

Honda CRF1000L Africa Twin

- Technické údaje - PODROBNOSTI O VAŠOM MOTOCYKLI

Motor
Vrtánie × zdvih (mm) 92 x 75,1 mm
Zdvihový objem motora (ccm) 998 cm3
Typ motora Kvapalinou chladený štvortaktný radový dvojvalec s 8 ventilmi, 270° predsadením ojnicových čapov a rozvodom uni-cam
Max. výkon 70 kW pri 7 500 ot. za min. (95/1/ES)
Max. krútiaci moment 98 Nm pri 6 000 ot. za min. (95/1/ES)
Štartér Elektrický
Kolesá
ABS System 2-kanálové, na zadnom kolese vypínateľné
Predné brzdy Hydraulické, dva 310-mm vlnovité kotúče s plávajúcimi strmeňmi, hliníkovou hlavou a radiálnymi 4-piestikovými strmeňmi so sintrovanými doštičkami
Zadné brzdy Hydraulická, 256-mm kotúč s jednopiestikovým strmeňom a doštičkami zo sintrovaného materiálu.
Predné pneumatiky 90/90-R21 dušová
Rozmer prednej pneumatiky 21M/C x MT2.15
Zadná pneumatika 150/70-R18 dušová
Rozmer zadnej pneumatiky 18M/C x MT4.00
Predné kolesá Liaty hliníkový ráfik s drôteným výpletom
Zadné kolesá Liaty hliníkový ráfik s drôteným výpletom
Rozmery a hmotnosti
Rozmery (D × Š × V) (mm) 2 335 x 875 x 1 475 mm
Typ rámu Čiastočne dvojitý kolískový z oceľových rúrok s podsedlovým rámom
Objem palivovej nádrže (l) 18,8 litrov
Svetlá výška (mm) 250 mm
Pohotovostná hmotnosť (kg) 228 kg
Výška sedadla (mm) 870/850 mm
Rázvor (mm) 1 575 mm
Prevodovka
Spojka Viaclamelová v olejovom kúpeli, antihopingová
Koncový prevod O-krúžková reťaz
Prevodovka 6-stupňová manuálna so stálym záberom
Typ prevodovky 6-stupňová manuálna so stálym záberom
Prístroje a elektronika
Svetlomety Dvojité LED (1 stretávacie/1 diaľkové)
Prístroje Inverzný LCD panel v rely štýle zobrazujúci jazdné módy, rýchlosť, otáčky motora, stav paliva, zaradený prevodový stupeň, nastavenie ABS a HSTC, najazdené kilometre, denné počítadlá a hodiny
Zadné svetlá LED
Objavte motocykle z kategórie Adventure