GL1800 Gold Wing

Honda GL1800 Gold Wing

HONDA GL1800 GOLD WING NOVÝ POHĽAD NA KATEGÓRIU TOURING

Honda GL1800 Gold Wing

VEĽKOLEPÝ ZVUK

Honda GL1800 Gold Wing

ZA HORIZONTOM

Honda GL1800 Gold Wing

Dokonalý cestovný motocykel.

Teraz s úplne novým tvarom – štíhlejším a ľahším – vstupuje najslávnejší dvojkolesový cruiser na svete do novej éry.

TRIEDA GOLD

Krásne upravený a elegantný stroj, ktorý je viac než motocykel.

Predstavujeme nový model Honda GL1800 Gold Wing: úplne prepracovaný s novým podvozkom, motorom a systémom odpruženia, pričom sme na nič nezabudli. Spolu s výrazným znížením hmotnosti ponúka táto vlajková loď značky Honda 4 režimy jazdy, technológiu DCT, elektronické ovládanie plynu (TBW) a rad ďalších inovatívnych funkcií a funkcií pripojenia, vďaka čomu aj naďalej kraľuje, čo sa týka úrovní komfortu a luxusu, nech už ste v meste alebo na výlete.

Honda GL1800 Gold Wing
Honda GL1800 Gold Wing

ČAS NA ÚNIK

Pripravte sa na odjazd.

Majte svoj pas radšej poruke, pretože toto je motocykel, ktorý nielenže razí cestu novej ére kategórie touring, ale ponúka vám úplne nový spôsob pohľadu na svet. Budete sa cítiť súčasťou krajiny vedľa nekonečnej cesty a tento výlet nebudete chcieť ukončiť.

Na výber máte tri spôsoby úniku: elegantný model GL1800 Gold Wing, model GL1800 Gold Wing Tour s horným kufrom a model GL1800 Gold Wing Tour s automatickou DCT prevodovkou a airbagom.

Honda GL1800 Gold Wing
Úplne nový od vrchu až po spodok: nový motocykel Honda Gold Wing s elegantnou a štíhlejšou líniou tela zanechá silný dojem všade, kde sa objaví.

MASÍVNY VÝKON

Prémiový cestovný motocykel s plochým šesťvalcovým motorom značky Honda sa vydáva úplne novým smerom.

Zvuk motocykla Honda Gold Wing a pocit z jazdy na ňom vždy bol – a stále je – jedinečný. Teraz disponuje 4 ventilmi na valec a hlavami valca Unicam, avšak stále zostáva verný svojim koreňom. Motor je tiež posunutý ďalej do prednej časti podvozka pre dosiahnutie vyrovnanejšej jazdy prinášajúcej väčšiu harmóniu medzi jazdcom a strojom. Svižné zrýchlenie už od nízkych otáčok a výrazný zvuk vychádzajúci z výfuku veľmi rýchlo privodia úsmev na vašu tvár, keď prekročíte hranice mesta.

Plynulá jazda
Úplne nový – a ľahší – rám z odlievaného hliníka spolu s výnimočne odlišným systémom zavesenia predného kolesa s dvomi priečnymi ramenami poskytuje vynikajúci a progresívny pocit pri jazde. V zadnej časti je použitá nová inovatívna jednotka Pro Arm skombinovaná s konfiguráciou Pro-link od spoločnosti Honda, ktorá poskytuje mimoriadnu stabilitu a vysokú úroveň pohodlia pre vás a vášho spolujazdca.

Honda GL1800 Gold Wing
Disponuje motorom s možnosťou prispôsobenia – prostredníctvom rôznych režimov jazdy – na každodenné používanie v uliciach mesta, no bezpochyby je to práve otvorená cesta, ktorá vdýchne modelu Gold Wing ozajstný život.
Honda GL1800 Gold Wing
Honda GL1800 Gold Wing

HONDA GL1800 GOLD WING VÝKON V ZNAMENÍ ĽAHKOSTI

Honda GL1800 Gold Wing

PREČO JAZDIŤ POZVOĽNA, KEĎ SI MÔŽETE UŽÍVAŤ LET?

Honda GL1800 Gold Wing

Stelesnenie jedinečnosti.

Distingvovaný výkon s osobitým charakterom, aký nemá v žiadnom ohľade páru – motocyklu Honda Gold Wing sa nič nevyrovná.

Honda GL1800 Gold Wing
Zložte vrchné panely nového modelu GL1800 Gold Wing a zistíte, že je vybavený inovatívnymi technológiami, ktoré posúvajú dlhé jazdy a diaľkové výlety na vyššiu úroveň. (Zobrazené obrázky nemusia znázorňovať európske modely).

PEVNOSŤ A STABILITA

Úplne prepracovaný podvozok s novým vzhľadom poskytuje svižné ovládanie.

Oveľa ľahší – celohliníkový odlievaný – nosníkový rám ponúka svižné ovládanie, zatiaľ čo v prednej časti uvoľnila dlhodobo tradičná predná vidlica miesto pre systém zavesenia predného kolesa s dvomi priečnymi ramenami. Tento systém je o 30 % jemnejší a poskytne vám skutočne luxusný pocit z jazdy, nech už sa vyberiete kamkoľvek.

Komfort po každej stránke
Zadné odpruženie tvorí prepracovaný systém typu Pro-Arm – prvýkrát, čo sa týka modelu Honda Gold Wing – a spolupracuje s jedinečným usporiadaním Pro-Link, ktoré poskytuje vysokú úroveň komfortu. Predpätie zadných pružín je sa dá elektricky ovládať, aby sa dokonale prispôsobilo spolujazdcovi a batožine, pričom ponúka štyri rôzne nastavenia.

Honda GL1800 Gold Wing
Duálny kombinovaný brzdový systém rovnomerne rozdeľuje brzdnú silu na predné a zadné kolesá s cieľom zabezpečiť brzdenie s istotou v akýchkoľvek podmienkach.
Honda GL1800 Gold Wing
Úroveň predného a zadného tlmenia sa dá prispôsobiť tak, aby zodpovedala jazdnému režimu vybranému na TFT obrazovke.
Honda GL1800 Gold Wing

SILA ŠIESTICH

Návyková povaha výkonu v štýle Gold Wing sa nikdy nezmení.

Nový a horizontálne uložený plochý šesťvalcový motor s objemom 1 833 cm3 vytvára krútiaci moment 170 Nm pri 5 500 ot./min., ktorý vás pritlačí poriadne do sedadla – to je pravá podstata modelu Honda Gold Wing. Teraz je o 6,2 kg ľahší, so 4 ventilmi na valec a hlavami valca Unicam. Prostredníctvom nového elektronického ovládania plynu (TBW) získate energicky horlivý výkon na diaľnici, ako aj citlivú odozvu na pridanie plynu, keď to potrebujete pri jazde po meste.

Honda GL1800 Gold Wing

POHON

7-stupňová dvojspojková prevodovka tretej generácie je špeciálne navrhnutá pre „kráľa“ dlhých ciest.

Dvojspojková prevodovka (DCT) poskytuje mimoriadne plynulé a rýchle zmeny prevodových stupňov, eliminuje rázy pri radení a má tri režimy prevádzky: režim MT vám ponúka úplnú kontrolu a umožňuje vám preraďovať manuálne pomocou tlačidiel na riadidlách. Automatický režim D je ideálny pri jazde v meste a na diaľnici a poskytuje oveľa nižšiu spotrebu paliva. Automatický režim S je športovejší a umožňuje motoru vyššie otáčky pred zmenou prevodu nahor, vďaka čomu ponúka vzrušujúcejšiu jazdu. Pre dosiahnutie lepšieho brzdenia motorom tiež rýchlejšie preraďuje na nižší prevodový stupeň.

Inteligentná prevodovka
Dvojspojková prevodovka (DCT) v režime D spolupracuje s vami a dokáže rozpoznať, v akom prostredí jazdíte, pričom sa primerane nastavuje podľa toho, či jazdíte na horských alebo mestských cestách. Okrem toho model Gold Wing tiež prináša funkciu vypnutia pri voľnobehu (Idling Stop) – pre dosiahnutie nižšej spotreby paliva sa motor vypne po 3 sekundách a opäť ho naštartujete pridaním plynu. A s asistentom pre rozjazd do kopca (Hill Start Assist) sa nemusíte obávať rozbehnutia motocykla dopredu alebo dozadu na naklonenej ploche, čo je veľmi chytré riešenie.

Ďalšou inovatívnou funkciou je regulácia prevodov Tieto sú bližšie pri sebe pri pomalej rýchlosti a pre dosiahnutie bezproblémového preraďovania, avšak pri vyššej rýchlosti sa prevody predĺžia, aby sa tým dosiahlo zníženie otáčok motora, čo predstavuje veľmi chytré riešenie.

Naštartovanie a rekuperácia energie
Vytvorili sme jedinečný integrovaný štartovací generátor (ISG), ktorý pracuje ako motor spúšťača a tiež ako generátor, pričom šetrí hmotnosť a energiu. Model Gold Wing sa tiež dokáže pomaly posúvať v režime chôdze dopredu a dozadu, čo je ideálne pri parkovaní.

Honda GL1800 Gold Wing
Všetko, čo potrebujete, aby ste zostali v spojení, sa nachádza v pohodlnom dosahu na 7-palcovej TFT obrazovke. Pomocou hlasového ovládania a pripojenia cez Bluetooth® máte tiež prístup k informáciám a zoznamom skladieb z vášho mobilného telefónu.
Honda GL1800 Gold Wing
Dvojspojková prevodovka (DCT) je k dispozícii iba pri modeli Tour s airbagom.

- Technické údaje - PODROBNOSTI O VAŠOM MOTOCYKLI

Motor
Vrtánie × zdvih (mm) 73 mm x 73 mm
Príprava zmesi Elektronické vstrekovanie paliva PGM-FI s automatickým sytičom
Kompresný pomer 10,5 : 1
CO2 Emissions (g/km) 128 g/km
Zdvihový objem motora (ccm) 1 833 cm3
Typ motora Kvapalinou chladený 24-ventilový štvortaktný šesťvalec typu boxer, SOHC
Max. výkon 93 kW / 5500 ot. za min.
Max. krútiaci moment 170 Nm / 4500 ot. za min.
Kapacita oleja 4,4 l
Štartér Integrovaný štartovací systém s generátorom
Vrtánie sacieho hrdla 50 mm
Kolesá
Predné brzdy Dvojitý kotúč hydraulickej brzdy 320 × 4,5 mm s kombinovaným šesťpiestikovým strmeňom, ABS a sintrovanými doštičkami
Zadné brzdy Ventilovaný brzdový kotúč 316 × 11 mm s trojpiestikovým strmeňom, CBS, ABS a sintrovanými doštičkami
Predné zavesenie Wishbone
Zadné zavesenie Pro Link
Rozmer prednej pneumatiky 130/70R 18"
Rozmer zadnej pneumatiky 200/55R 16"
Predné kolesá 18 x MT 3,5
Zadné kolesá 16 x MT 6,0
Rozmery a hmotnosti
Kapacita akumulátora (V – Ah) 12 V / 20 Ah
Uhol sklonu 30.5°
Rozmery (D × Š × V) (mm) 2 575 mm x 925 mm x 1 430 mm
Typ rámu Dvojitý hliníkový
Objem palivovej nádrže (l) 21,1 l
Spotreba paliva 5,6 l / 100km
Svetlá výška (mm) 130 mm
Pohotovostná hmotnosť (kg) 379 kg
Výška sedadla (mm) 745 mm
Závlek (mm) 109 mm
Rázvor (mm) 1 695 mm
Prevodovka
Spojka Viaclamelová v olejovej vani s plochou pružinou, antihopingová
Koncový prevod Kardanový hriadeľ
Prevodovka 6-stupňová manuálna s overdrive a elektrickou spiatočkou
Typ prevodovky 6-rýchlostná
Prístroje a elektronika
12v Socket USB štandardne / voliteľná 12V zásuvka
Svetlomety LED
Prístroje 7" TFT displej
Zadné svetlo LED
Objavte motocykle z kategórie Street & Touring