Fireblade CBR1000RR

Honda CBR1000RR Fireblade

Honda CBR1000RR Fireblade Čas prevziať kontrolu

Honda CBR1000RR Fireblade

ČAS NA AKCIU

Honda CBR1000RR Fireblade

Posuňte jazdu na novú úroveň

Pod kapotážou k dokonalosti vybrúseného modelu Fireblade nájdete jedinečnú zostavu vysokokvalitných súčastí a špičkové konštrukčné riešenie Honda.

Kľúčové vlastnosti

Športový motocykel stavaný na jazdu po cestách aj po tratiach, ako aj na bežnú jazdu po verejných komunikáciách.

Model CBR1000RR Fireblade má nižšiu hmotnosť, vyšší výkon a prináša množstvo pokročilej elektroniky. V spojení so špičkovým softvérom ponúka táto kombinácia výnimočný adrenalínový zážitok pri každej jazde.

Honda CBR1000RR Fireblade

Motocykel jazdca

Kompletne vybavený na cestu aj pretekársku trať.

Model Fireblade vám prináša úplnú kontrolu nad výkonom úžasného štvorvalca a dokonale ovládateľný podvozok s tromi predvoľbami systému na voľbu jazdných režimov (RMSS) a dvoma používateľskými režimami na dosiahnutie rovnováhy medzi voliteľnou kontrolou trakcie (HSTC), voliteľným systémom brzdenia motorom (SEB) a samostatným systémom kontroly jazdy na zadnom kolese. Jeho používanie je intuitívne a plne sa prispôsobí vášmu jazdnému štýlu – od pohodovej prechádzky až po zážitok, ktorý vám rozbúši srdce.

Honda CBR1000RR Fireblade
Honda CBR1000RR Fireblade
Keď sa rozhodnete pretekať na okruhu, oceníte elegantnú kompaktnú kapotáž a úžasnú aerodynamiku modelu Fireblade, vďaka ktorej preletíte rovinky a rýchlo zvládnete všetky zákruty.

Ľahší, štíhlejší a rýchlejší

Fireblade sme priviedli do dokonalosti vo všetkých smeroch.

Motor
Maximálny výkon 141 kW pri 13 000 ot/min. Maximálny krútiaci moment 114 Nm pri 11 000 ot/min. Dokonale vyladený štvorvalec DOHC so zdvihovým objemom 999 cm3 dodáva modelu Fireblade úžasný výkon – ktorý však dokážete využiť. Antihoppingová spojka uľahčuje radenie nahor a umožňuje zaistiť kontrolu pri rýchlom radení nadol a prudkom brzdení. Kryty motora z horčíkovej zliatiny v kombinácii s výfukovým potrubím typu 4-2-1 s titánovým tlmičom znižujú hmotnosť a prispievajú k centralizácii ťažiska.

Podvozok
Model Fireblade vás nabáda k ostrejšej, agresívnejšej a rýchlejšej jazde. Kľúčom k jeho úžasnému výkonu je pomer výkonu a hmotnosti: prvého má viac a druhého menej. Fireblade je o celých 15 kg ľahší než predchádzajúce verzie a jeho ovládateľnosť prekoná vaše očakávania. A pretože záleží predovšetkým na pocite z jazdy, jeho hliníkový dvojnosníkový rám je vyrobený z dutých profilov, má vyváženú tuhosť, starostlivo vyladenú na plne nastaviteľnú 43 mm vidlicu Showa s veľkým piestom a zadný tlmič Showa.

Honda CBR1000RR Fireblade
Každá časť hybridnej konštrukcie hliníkovej zadnej výkyvnej vidlice Pro-Link je starostlivo prevedený s cieľom znížiť hmotnosť, zachováva si však priečnu tuhosť so zvýšenou torznou tuhosťou.
Honda CBR1000RR Fireblade

TECHNOLÓGIA CBR1000RR FIREBLADE Vzhľad športového
motocykla

Honda CBR1000RR Fireblade

Duša motocykla
Superbike

Honda CBR1000RR Fireblade

Pán Sato-san – vedúci projektu

„Skutočný cieľ bez ohľadu na to, kde jazdíte, je zažiť niečo výnimočné, niečo, čo sa vymyká každodennému životu, čo len ťažko prekonáte.“

Honda CBR1000RR Fireblade
Jazdné režimy sa po výbere zobrazujú na digitálnej TFT obrazovke.

Ovládanie výkonu

Ako funguje systém na výber režimu jazdy (RMSS) na modeli CBR1000RR Fireblade.

Systém výberu výkonu pracuje pomocou systému RMSS a poskytuje päť úrovní ovládania. Výber prvej úrovne zaisťuje maximálny výkon pre všetkých šesť prevodových stupňov. Druhá úroveň ponúka plynulejšiu odozvu plynu pri rozbiehaní a zastavovaní a piata úroveň poskytuje najmiernejšiu odozvu plynu v celom rozsahu otáčok. Všetky úrovne ponúkajú rovnakú reakciu na začiatku dráhy plynu.

Tri prednastavené jazdné režimy modelu Fireblade vám dávajú plnú kontrolu: Režim 1 poskytuje plný výkon, ktorý potrebujete pri pretekoch, pričom odozva motora na spomalenie je teraz rýchlejšia pri jazde do zákrut a pri výjazde zo zákrut je k dispozícii vyšší krútiaci moment. Režim 2 je vhodný na kľukaté cesty alebo jazdu po meste a režim 3 ponúka maximálnu istotu za mokra alebo pri zmiešaných podmienkach.

Honda CBR1000RR Fireblade
Okrem predstavených jazdných režimov možno prepínačom na ľavom riadidle ručne nastaviť výkon motora, brzdenie a úroveň zásahov systému HSTC.
Honda CBR1000RR Fireblade
Motor modelu Fireblade je jedinečným majstrovským dielom, ktoré spája konštrukčné riešenie a elektroniku a skvele sa hodí na cestu aj na pretekársky okruh.

Výkon je základ

Pohonná jednotka s vynikajúcou odozvou a skvelým zvukom.

Radový štvorvalcový motor DOHC modelu Fireblade je konštrukčný klenot, ktorý sa môže pochváliť otáčkami na úrovni 13 000 ot./min, kompresným pomerom 13: 1, maximálnym výkonom 141 kW a maximálnym krútiacim momentom 114 Nm. Tento model je dokonalým stelesnením športového výkonu, ktorý zvládne tvrdé zaobchádzanie a jeho ľahký titánový tlmič vydáva surový drsný zvuk.

Prinášame zmeny
Základnou vlastnosťou modelu Fireblade je skvelý pomer výkonu a hmotnosti. Motor obsahuje piesty s optimalizovanou hrúbkou stien a prevedením dna na zvýšenie kompresie, s vyšším zdvihom ventilov a prepracovaným časovaním vačiek. Olejová vaňa a kryt zapaľovania sú vyrobené z exotickej horčíkovej zliatiny a prispievajú k úspore cenných gramov.

Honda CBR1000RR Fireblade
Titánový tlmič výfuku šetrí hmotnosť a prispieva k centralizácii hmoty; jeho tvar navyše umožňuje dosiahnuť vyššiu svetlú výšku.
Honda CBR1000RR Fireblade

Mimoriadny cit

Voliteľná kontrola trakcie Honda ponúka citlivú odozvu a plynulé ovládanie.

Z rýchlej jazdy v kľukatých zákrutách ste ešte nikdy nemali taký dobrý pocit. Mozgom, ktorý ovláda model Fireblade, je inerciálna meracia jednotka fungujúca v 5 osiach, ktorá riadiacej jednotke dodáva dynamické informácie o tom, čo presne motocykel robí. Voliteľná kontrola trakcie Honda (HSTC) s 9 úrovňami zabezpečuje požadovanú trakciu zadného kolesa s presnými zásahmi pri výjazde zo zákrut v hraničných situáciách a s okamžitou odozvou plynu pri prudkej akcelerácii. Systém kontroly jazdy na zadnom kolese je úplne oddelený od voliteľnej kontroly trakcie (HSTC) a ponúka tri úrovne nastavenia zdvihu. Na okruhu chcete mať minimálnu kontrolu trakcie a maximálne obmedziť zdvíhanie predného kolesa. Systém to umožňuje a ponúka plynulú a prirodzenú jazdu.

Honda CBR1000RR Fireblade
Strategicky umiestnené vetracie otvory zvyšujú stabilitu jazdy pri vysokých rýchlostiach.

Jasné svetlo a dobrá viditeľnosť

Ostro rezané LED svetlá prispievajú k agresívnemu vzhľadu.

Prenikavý jas dvojitých LED svetlometov modelu Fireblade nemožno prehliadnuť. Ich konštrukcia umožňuje obtekanie vzduchu okolo čelného krytu a samotný jazdec sa v pretekárskej prikrčenej polohe jazdca stáva dôležitou súčasťou aerodynamiky. Výrazné koncové LED svetlo je vkusne zasadené do zadnej časti a aj smerové ukazovatele sú v LED prevedení.

Honda CBR1000RR Fireblade
Koncové LED svetlo je v prípade modelu Fireblade zasadené do minimalistickej zadnej časti.
Honda CBR1000RR Fireblade
Ovládanie a citlivosť prednej časti máte vo svojich rukách – 43 mm vidlica Showa s veľkým piestom a štvorpiestikové strmene Tokico.

Rovnováha a kontrola

Model Fireblade ponúka úžasnú istotu pri riadení.

Na úrovni, v akej jazdec Fireblade ovláda, je pocit z jazdy to najdôležitejšie – dvojnosníkový rám vyrobený z dutých profilov liateho hliníka sa vyznačuje tuhosťou, ktorá je dokonale zladená s tuhou hliníkovou výkyvnou vidlicou. Veľký tlmiaci objem 43 mm vidlice Showa s veľkým piestom (BPF) účinne znižuje hydraulický tlak vznikajúci pri kompresii a rozťahovaní. Výsledkom je menšia vôľa pri počiatočnom zdvihu a plynulejšie tlmenie, ktoré maximalizuje kontakt pneumatiky s vozovkou. Vďaka rovnomerným zmenám tlaku vyvíja bezventilový zadný tlmič Showa pri prechode od odskoku ku kompresii konzistentnú tlmiacu silu.

Zaistená stabilita
Radiálne štvorpiestové brzdové strmene Tokico ovláda systém ABS vyladený pre jazdu po cestách aj na okruhoch, zatiaľ čo sa o stabilitu predného kolesa stará elektronický tlmič riadenia (HESD). Agilný, no napriek tomu komfortný podvozok modelu Fireblade je celok, pri ktorého návrhu sa kládol dôraz na výkon.

Honda CBR1000RR Fireblade
Podvozok modelu Fireblade zabezpečuje istotu pri jazde v zákrutách a je taký svižný, že dokáže zmeniť smer takmer podľa priania.
Honda CBR1000RR Fireblade
Elegantný, svižný a pripravený na akciu. Silueta modelu Fireblade zvýrazňuje absolútnu rýchlosť.

- Technické údaje - PODROBNOSTI O VAŠOM MOTOCYKLI

Motor
Vrtánie × zdvih (mm) 76 mm x 55 mm
Príprava zmesi PGM-DSFI
Zdvihový objem motora (ccm) 999 cm3
Typ motora Kvapalinou chladený štvortaktný 16-ventilový radový štvorvalec, rozvod DOHC
Max. výkon 141 kW pri 13 000 ot. za min.
Max. krútiaci moment 114 Nm pri 11 000 ot. za min.
Štartér Elektrický
Kolesá
Predné zavesenie Teleskopická obrátená vidlica s priemerom vnútornej trubky 43 mm Big Piston s nastaviteľným predpätím, kompresiou a odskokom, zdvih 120 mm
Zadné zavesenie Pro-Link HMAS tlmič s nastaviteľným predpätím, kompresiou a odskokom
Predné pneumatiky 120/70ZR17 58W
Rozmer zadnej pneumatiky 190/50ZR17 73W
Predné kolesá 17 palcov
Zadné kolesá 17 palcov
Rozmery a hmotnosti
Kapacita akumulátora (V – Ah) 12V - 7 Ah (Li-ion)
Uhol sklonu 23° 20’
Rozmery (D × Š × V) (mm) 2 065 mm x 720 mm x 1 125 mm
Typ rámu Dvojitý kosoštvorcový, hliníkový, odlievaný
Objem palivovej nádrže (l) 16 litrov
Svetlá výška (mm) 130 mm
Pohotovostná hmotnosť (kg) 196 kg
Výška sedadla (mm) 832 mm
Závlek (mm) 96 mm
Rázvor (mm) 1 405 mm
Prevodovka
Spojka Mokrá, viaclamelová s membránovými pružinami a možnosťou preklzu
Koncový prevod Reťaz
Prevodovka 6-stupňová
Prístroje a elektronika
Svetlomety LED
Objavte motocykle z kategórie Super Sport